1. Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak.
  2. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Szept. 10. (vasárnap)

Évközi 23. vasárnap

8:00 Bánd                    Gájzer Ferenc és neje Mária

9:30 Herend                 +József, Edit és Antal (Presits Antalné)

11:00 Márkó                Simon János, neje Mária, gyermekeik és unokájuk Erzsébet                              (Hartmanné és Fehérné)

18:00 Hárskút              +Lampert Tiborné Magdolna

 

Szept. 11. (hétfő)

 

18:00 Hárskút              Hívekért

19:00 Herendi képviselőtestületi gyűlés a plébánián

Szept. 12. (kedd)

Szűz Mária Szent Neve

17:00 Bánd                  +Auerbach Lászlóné Erzsébet és +Viktor

Zarándoklat Eger-Mátraverebélyre

Szept. 13. (szerda)

 

-

Zarándoklat Eger-Mátraverebélyre

Szept. 14. (csütörtök)

A Szent Kereszt felmagasztalása

8:45 Bánd                     +Schőnig Jánosné Mária temetési mise

17:00 Szentgál             +Gombás Gézáné Magdolna 1. évf.

18:00 Herend               +Antal, +Katalin és +Ferenc (Újhelyi Antalné)

9:30 Schőnig Jánosné Mária temetése Bándon

19:00 Felnőtt katekézis Márkón

Szept. 15. (péntek)

A fájdalmas Szűzanya

18:00 Márkó                +Gábriel Tamás

 

Szept. 16. (szombat)

 

18:00 Szentgál            

 

Szept. 17. (vasárnap)

Évközi 24. vasárnap

8:00 Bánd                    Schőnig György, neje Mária és fia József

9:30 Herend                 +Szülők és családtagok (Ékes Mihályné)

11:00 Márkó                +Ildikó 3. évf. (Németh Gézáné)

18:00 Hárskút              +Kóbor S. Emília nővér 20. évf.

16:00 Koncert és agapé a márkói templomban

 

  1. Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak.
  2. Jövő csütörtöktől elkezdődnek az új évad kóruspróbái Herenden. Szeretettel várjuk a kórustagokat a próbákra az esti mise után (fél 7-től) a plébánián. Új tagok jelentkezését is várjuk. Ha valaki kedvet érez a közös muzsikáláshoz egy jó közösségben, bátran keresse meg karnagyunkat Gabit vagy kántorunkat Pétert.
  3. Pénteken már megkezdődtek az új évad kóruspróbái Márkón. Szeretettel várjuk a kórustagokat a próbákra az esti mise után (fél 7-től) a templomban. Új tagok jelentkezését is várjuk. Ha valaki kedvet érez a közös muzsikáláshoz egy jó közösségben, bátran keresse meg karnagyunkat Juditot, vagy kántorunkat Pétert.
  4. Előre hirdetem, hogy szeptember 17-én vasárnap 16 órától koncert lesz a márkói templomban. Az utána tartandó hagyományos agapéra kérem majd a márkói testvérek szolgálatát és adományait.
  5. A héten utolsó útjára kísértük Somlai Józsefné Magdolna testvérünket Szentgálon, imádkozzunk érte!
  6. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Szept. 3. (vasárnap)

Évközi 22. vasárnap

8:00 Bánd                    Lauer István és neje Katalin

9:30 Herend                 +Mihály és + szülők (Tehel Mihályné)

11:00 Márkó                +Libis József (Libis Józsefné)

18:00 Hárskút              +Ft. Márton Antal

 

Szept. 4. (hétfő)

Szent Rozália

18:00 Hárskút             Segítő Szűzanya tiszteletáre

 

Szept. 5. (kedd)

Kalkuttai Szent Teréz

17:00 Bánd                  Reinfelcz és Lauer család

 

Szept. 6. (szerda)

 

-

Plébánosi szabadnap

Szept. 7. (csütörtök)

Szent Márk, Szent István, Szent Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk

(Elsőcsütörtök)

17:00 Szentgál             Hívekért

18:00 Herend               +József, +szülők és +nagyszülők (Glückné)

17:15 Szentségimádás Herenden

Szept. 8. (péntek)

Szűz Mária Születése (Kisboldogasszony)

18:00 Márkó                +István és Borbála (Hartmann Lőrinc)

10:00 Diakónusszentelés a főszékesegyházban

Szept. 9. (szombat)

 

18:00 Szentgál             +Németh Jánosné Ilona 1. évf.

Búcsúi szentmise

Szept. 10. (vasárnap)

Évközi 23. vasárnap

8:00 Bánd                    Gájzer Ferenc és neje Mária

9:30 Herend                 +József, Edit és Antal (Presits Antalné)

11:00 Márkó                Simon János, neje Mária, gyermekeik és                         unokájuk Erzsébet (Hartmanné és Fehérné)

18:00 Hárskút              +Lampert Tiborné Magdolna

 

 

  1. Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak.
  2. A héten utolsó útjára kísértük Lampert Rebeka kistestvérünket, imádkozzunk érte!
  3. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Aug. 27. (vasárnap)

Évközi 21. vasárnap

8:00 Bánd                    Auerbach Mihály, neje Anna és menyük Anna

9:30 Herend                 +Imre, Julianna és családtagok (Vajda Ferencné)

11:00 Márkó                +Karolina édesanya (Léber János)

18:00 Hárskút              +Knolmayer Hermann

17:00 Somogyi Mendel kistestvérünk keresztelője Hárskúton

Aug. 28. (hétfő)

Szent Ágoston püspök és egyháztanító

14:00 Szentgál             +Somlai Józsefné Magdolna temetési mise

18:00 Hárskút              Ft. Bali Tibor (motu proprio)

15:00 Somlai Józsefné Magdolna temetése a Szentgál-Hunyadi utcai temetőben

Aug. 29. (kedd)

Keresztelő Szent János vértanúsága

17:00 Bánd                  +Lennert János, neje Erzsébet, fiuk Ferenc és menyük Teréz

 

Aug. 30. (szerda)

 

-

Plébánosi szabadnap

Aug. 31. (csütörtök)

 

17:00 Szentgál             Család betegeiért (Ékes Mihályné, Herend)

18:00 Herend               +Magyarósi Zoltán 12. évf., +Mária és +Márton szülők                                         (Magyarósi Zoltánné)

 

Szept. 1. (péntek)

Elsőpéntek

8:00 Herend                 Rózsafüzér társulat élő és +tagjai

17:00 Bánd                  Rózsafüzér társulat szándékára

18:00 Márkó                +Bognár András 1. hónap

 

Szept. 2. (szombat)

 

18:00 Szentgál             Hívekért

11:30 Hanig Hella Róza kistestvérünk keresztelője Márkón

Szept. 3. (vasárnap)

Évközi 22. vasárnap

8:00 Bánd                    Lauer István és neje Katalin

9:30 Herend                 +Mihály és + szülők (Tehel Mihályné)

11:00 Márkó                +Libis József (Libis Józsefné)

18:00 Hárskút              +Ft. Márton Antal

 

 

1.      Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak.

2.      A héten utolsó útjára kísértük Csepeli Attila és Kripli Józsefné Kornélia nővérünket Szentgálon, imádkozzunk értük!

3.      A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Aug. 20. (vasárnap)

Szent István király, Magyarország fővédőszentje

8:00 Bánd                    Varga Dezső és szülők

9:30 Herend                 +Andor, Márk, Koch és Feith család +tagjai (Lendvai Péterné)

11:00 Márkó                Valter család +tagjai

18:00 Hárskút              +Holczmann József, Frisch szülők és +családtagok

10:30 Kenyér- és szőlőmegáldás a régi iskola udvarán Herenden

11:00 Kenyérmegáldás márkói szentmise keretében

14:00 Kenyérmegáldás Szentgálon az önkormányzati ünnepség keretében

18:00 Kenyérmegáldás a hárskúti szentmise keretében

Aug. 21. (hétfő)

Szent X. Piusz pápa

18:00 Hárskút              +Tell Nándorné Mária (motu proprio)

 

Aug. 22. (kedd)

Boldogságos Szűz Mária királynő

17:00 Bánd                  +Hápl János és keresztszülők

16:00+Doszport István temetése Márkón

18:00Bándi képviselőtestület gyűlése a herendi plébánián

Aug. 23. (szerda)

 

-

Plébánosi szabadnap

Aug. 24. (csütörtök)

Szent Bertalan apostol

17:00 Szentgál             Hívekért

18:00 Herend              Luzsi és Rédl család élő és + tagjai

 

Aug. 25. (péntek)

Kalazanci Szent József áldozópap

14:00 Márkó                Táborért hálából

16:15 Szentgál            +Lampert Rebeka temetési mise

18:00 Márkó                +Ft. Bali Tibor (motu proprio)

17:00 +Lampert Rebeka kistestvérünk temetése a Szentgál Hunyadi úti temetőben

Aug. 26. (szombat)

 

18:00 Szentgál             Ft. Bali Tibor (motu proprio)

16:00 Barna Attila és Reichardt Dorina esküvője Szentgálon

16:00 Kálló Márton és Kovács Petra esküvője Bándon

Aug. 27. (vasárnap)

Évközi 21. vasárnap

8:00 Bánd                    Auerbach Mihály, neje Anna és menyük Anna

9:30 Herend                 +Imre, Julianna és családtagok (Vajda Ferencné)

11:00 Márkó                +Karolina édesanya (Léber János)

18:00 Hárskút              +Knolmayer Hermann

17:00 Somogyi Mendel kistestvérünk keresztelője Hárskúton

 

  1. Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak. Külön köszönöm a plébánia átadás-átvétel körüli előkészületeket, szolgálatokat, illetve Herenden a kertek rendbetételét.
  2. A héten utolsó útjára kísértük Bognár András testvérünket Márkón, imádkozzunk érte!
  3. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Aug. 13. (vasárnap)

Évközi 19. vasárnap

8:00 Bánd                    Weisz család +tagjai

9:30 Herend                 +Tivadar és Magdolna (Lorbert Tamásné)

11:00 Márkó                Markos családért

18:00 Hárskút              +Szeiler József, felesége Klára és lányuk Rózsa

Szentségimádási nap Bándon: 9-12 óra között

14:00 Német nyelvű szentmise a herendi művelődési házban

16:00 Szrsa Hanna és Szrsa Balázs kistestvéreink keresztelője Herenden

Aug. 14. (hétfő)

Szent Maximilián Kolbe áldozópap és vértanú

17:00 Szentgál

18:00 Hárskút              Segítő Szűz Anya tiszteletére a plébánia híveiért

A szentmisék előestik!

Aug. 15. (kedd)

Szűz Mária Mennybevétele (Nagyboldogasszony)

17:00 Bánd                  +Pálné Glück Gyöngyi

18:00 Márkó                Hartmann Lőrinc és neje Erzsébet

19:00 Herend

Szentségimádási nap Hárskúton: 9-12 és 15-18 óra között, vezetett szentóra 17:15-től

16:00 +Csepeli Attila temetése a Szentgál-Malom utcai temetőben

Aug. 16. (szerda)

 

-

Plébánosi szabadnap

Aug. 17. (csütörtök)

 

17:00 Szentgál             +Csepeli Attila temetési mise

18:00 Herend               +Erzsébet (Fódi András)

16:00 +Kripli Józsefné Kornélia temetése a Szentgál-Hunyadi utcai temetőben

Aug. 18. (péntek)

 

17:00 Szentgál             +Kripli Józsefné Kornélia temetési mise

18:00 Márkó                Heller József és neje Erzsébet, fiuk József és neje Edit (Heizer Márkné)

16:00 Auerbach Máté és Felföldi Zsófia esküvője Bándon

Aug. 19. (szombat)

Szent Bernát apát és egyháztanító

18:00 Szentgál            

11:00 Szabó Willi kistestvérünk keresztelője Herenden

16:00 Bachstetter Tamás és Kóczián Írisz esküvője Hárskúton

 

Aug. 20. (vasárnap)

Szent István király, Magyarország fővédőszentje

8:00 Bánd                    Varga Dezső és szülők

9:30 Herend                 +Andor, Márk, Koch és Feith család +tagjai (Lendvai Péterné)

11:00 Márkó               

18:00 Hárskút              +Holczmann József, Frisch szülők és +családtagok

10:30 Kenyér- és szőlőmegáldás a régi iskola udvarán Herenden

11:00 Kenyérmegáldás márkói szentmise keretében

14:00 Kenyérmegáldás Szentgálon az önkormányzati ünnepség keretében

 

 

  1. Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak. Külön köszönöm Márkón a fűnyírásokat, takarításokat!
  2. A héten utolsó újukra kísértük Kulics József testvérünket Herenden és Stupián Lajosné Vilma nővérünket Szentgálon, imádkozzunk értük!
  3. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Aug. 6. (vasárnap)

Urunk Színeváltozása

8:00 Bánd                    Mádl család + tagjai

9:30 Herend                 Segítő Szűzanya tiszteletére (Ékes Mihályné)

16:00 Márkó                Krein Ferenc (Krein Viktória)

18:00 Hárskút              +Auerbach Vince, felesége Apollónia, és fiuk Vince

11:00 Durmics Róza kistestvérünk keresztelője Szentgálon

Aug. 7. (hétfő)

Szent Kajetán

18:00 Hárskút              +Maurer József és családja

 

Aug. 8. (kedd)

Szent Domonkos

17:00 Bánd                  Lohn Antal, neje Márta, leánya Marianna

 

 

Aug. 9. (szerda)

Szent Terézia Benedikta (Edith Stein)

-

Plébánosi szabadnap

Aug. 10. (csütörtök)

Szent Lőrinc diakónus

17:00 Szentgál

18:00 Herend               Móri család élő és + tagjai (Rieth Ignácné))

 

Aug. 11. (péntek)

Assisi Szent Klára

16:15 Márkó                +Bognár András temetési mise

18:00 Márkó                Jakab és Vilma szülők (Hartmann Lőrinc)

17:00 +Bognár András temetése Márkón

Aug. 12. (szombat)

 

18:00 Szentgál            

 

Aug. 13. (vasárnap)

Évközi 19. vasárnap

8:00 Bánd                    Weisz család +tagjai

9:30 Herend                 +Tivadar és Magdolna (Lorbert Tamásné)

11:00 Márkó                Markos családért

18:00 Hárskút              +Szeiler József, felesége Klára és lányuk Rózsa

14:00 Német nyelvű szentmise a herendi művelődési házban

16:00 Szrsa Hanna és Szrsa Balázs kistestvéreink keresztelője Herenden

 

  1. 1.      Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak.

    2.      Augusztus 1-től Bánd fíliát Herendhez csatolták, továbbá kinevezést kaptam szentgáli plébánosnak is. Ezért jövő hónaptól ismételten változások lesznek a megszokott miserendekben. Kérem a testvérek türelmét, rugalmasságát és támogatását.

    3.      A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

    Nap

    Ünnep

    Szentmisék

    időpontja és helye        Miseszándék

    Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

    Júl. 30. (vasárnap)

    Évközi 17. vasárnap

    9:00 Herend                 +Szülők és családtagok

    10:15 Márkó                Polgár család (Heizer Márkné)

    11:45 Hárskút              Puchinger nagyszülők

     

    Júl. 31. (hétfő)

    Loyolai Szent Ignác

    18:00 Hárskút             

     

    Aug. 1. (kedd)

    Liguori Szent Alfonz

    14:15 Herend               +Kulics József temetési mise

    17:00 Bánd                  +Szerencsi József

    15:00+Kulics József temetése Herenden

    17:00 Hartmann Oliver kistestvérünk keresztelője Herenden

    19:00 Herendi képviselőtestületi gyűlés a herendi plébánián

    Aug. 2. (szerda)

     

    -

    Plébánosi szabadnap

    Aug. 3. (csütörtök)

    Elsőcsütörtök

    14:15 Szentgál             +Stupián Lajosné Vilma temetési mise

    18:00 Herend               +Antal (Lorbert Antalné)

    15:00 Stupián Lajosné Vilma temetése a szentgáli Malom utcai temetőben

    17:15 Szentségimádás Herenden

    Aug. 4. (péntek)

    Vianney Szent János

    (Elsőpéntek)

    8:00 Herend                 Rózsafüzér társulat élő és +tagjai

    17:00 Bánd                  Rózsafüzér társulat szándékára

    18:00 Márkó                Klára (Hartmann Lőrinc)

     

    Aug. 5. (szombat)

    Szent Márta, Szent Mária és Szent Lázár

    18:00 Szentgál            

     

    Aug. 6. (vasárnap)

    Évközi 18. vasárnap

    8:00 Bánd                    Mádl család + tagjai

    9:30 Herend                 Segítő Szűzanya tiszteletére (Ékes Mihályné)

    16:00 Márkó                Krein Ferenc (Krein Viktória)

    18:00 Hárskút              +Auerbach Vince, felesége Apollónia, és fiuk Vince

    11:00 Durmics Róza kistestvérünk keresztelője Szentgálon

 

  1. Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak.
  2. Augusztus 1-től Bánd fíliát Herendhez csatolták, továbbá kinevezést kaptam szentgáli plébánosnak is. Ezért jövő hónaptól ismételten változások lesznek a megszokott miserendekben. Kérem a testvérek türelmét, rugalmasságát és támogatását.
  3. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Júl. 23. (vasárnap)

Évközi 16. vasárnap

9:00 Herend                 +Éva és András, fiuk András, nagyszülők (Fódi József)

10:15 Márkó                +Léber Antal 1. hó (Léber Antalné)

11:45 Hárskút              +Wéber Gyula, Teréz, Ida, Wéber és Vágenhoffer szülők

 

Júl. 24. (hétfő)

Árpád-házi Szent Kinga szűz

 

Plébános szabadságon!

Júl. 25. (kedd)

Szent Jakab apostol

 

Plébános szabadságon!

Júl. 26. (szerda)

Szent Anna

 

Plébános szabadságon!

Júl. 27. (csütörtök)

 

 

Plébános szabadságon!

Júl. 28. (péntek)

 

 

Plébános szabadságon!

Júl. 29. (szombat)

Szent Márta, Szent Mária és Szent Lázár

18:00 Herend               +Csáfordi és Marton család élő és +tagjai (Csáfordi Béla)

16:30 Albert Tamás és Palvek Anna esküvője Hárskúton

Júl. 30. (vasárnap)

Évközi 17. vasárnap

9:00 Herend                 +Szülők és családtagok

10:15 Márkó                Polgár család (Heizer Márkné)

11:45 Hárskút              Puchinger nagyszülők

 

 

  

  1. Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak.
  2. Augusztus 1-től Bánd fíliát Herendhez csatolták, továbbá kinevezést kaptam szentgáli plébánosnak is. Ezért jövő hónaptól ismételten változások lesznek a megszokott miserendekben. Kérem a testvérek türelmét, rugalmasságát és támogatását.
  3. A héten utolsó útjára kísértük, Vojts Mihályné Mária nővérünket Márkón, imádkozzunk érte!
  4. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Júl. 16. (vasárnap)

Évközi 15. vasárnap

9:00 Herend                 +Krug László

10:15 Márkó                +Czvizler Tamás és neje Mária (Hartmanné és Fehérné)

11:45 Hárskút              +Tehel István

 

Júl. 17. (hétfő)

 

 

Plébános szabadságon!

17:00 A márkói plébánia nagytakarítása

Júl. 18. (kedd)

Szent Hedvig

 

Plébános szabadságon!

Júl. 19. (szerda)

 

 

Plébános szabadságon!

Júl. 20. (csütörtök)

Szent Apollinarisz

 

Plébános szabadságon!

Júl. 21. (péntek)

Brindisi Szent Lőrinc

 

Plébános szabadságon!

Júl. 22. (szombat)

 

18:00 Herend               +Róbert és családtagok (Lini néni)

 

Júl. 23. (vasárnap)

Évközi 16. vasárnap

9:00 Herend                 +Éva és András, fiuk András, nagyszülők (Fódi József)

10:15 Márkó                +Léber Antal 1. hó (Léber Antalné)

11:45 Hárskút              +Wéber Gyula, Teréz, Ida, Wéber és Vágenhoffer szülők

 

 

  1. Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak. Külön köszönöm Herenden a kórus szolgálatát, Márkón a fűnyírást, Hárskúton a plébánia kipakolását!
  2. Augusztus 1-től Bánd fíliát Herendhez csatolták, továbbá kinevezést kaptam szentgáli plébánosnak is. Ezért jövő hónaptól ismételten változások lesznek a megszokott miserendekben. Kérem a testvérek türelmét, rugalmasságát és támogatását.
  3. A héten utolsó útjukra kísértük, Libis József testvérünket Márkón és Molnár Lajos testvérünket Herenden, imádkozzunk értük!
  4. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Júl. 9. (vasárnap)

Évközi 14. vasárnap

9:00 Herend                 +Mihály (Ékes Mihályné)

10:15 Márkó                +Venczel János és neje Ilona

11:45 Hárskút              +Knolmayer László, +Knolmayer Erika, Knolmayer és Eckert szülők

A hárskúti szentmise később kezdődhet, mert zarándokok érkeznek!

Júl. 10. (hétfő)

 

18:00 Hárskút              +Auerbach János

 

Júl. 11. (kedd)

Szent Benedek, Európa fővédőszentje

-

 

Júl. 12. (szerda)

 

-

Plébánosi szabadnap

Júl. 13. (csütörtök)

 

18:00 Herend               +Attila

 

Júl. 14. (péntek)

Lellisi Szent Kamill

14:00 Márkó                +Vojts Mihályné Mária temetési mise

18:00 Márkó                Imre, Szofi és Ödön (Hartmann Lőrinc)

15:00 +Vojts Mihályné Mária temetése Márkón

Júl. 15. (szombat)

Szent Bonaventura

18:00 Herend               +Katalin és fia Gyula (Iván Gyula)

11:30 Szabó Johanna kistestvérünk keresztelője Márkón

Júl. 16. (vasárnap)

Évközi 15. vasárnap

9:00 Herend                 +Krug László

10:15 Márkó                +Czvizler Tamás és neje Mária (Hartmanné és Fehérné)

11:45 Hárskút              +Tehel István

 

 

  1. Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak.
  2. A héten utolsó útjukra kísértük Puchinger Katalin nővérünket Hárskúton, Léber Antal testvérünket Márkón és Eckert Imre testvérünket Herenden, imádkozzunk értük!
  3. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Júl. 2. (vasárnap)

Évközi 13. vasárnap

9:00 Herend                 +Ferenc és családtagok (Steinmacherné)

10:15 Márkó                +Farkas Julianna 1. évf.

11:30 Hárskút              +Tehel István és neje Margit

Péter-fillér gyűjtés

Júl. 3. (hétfő)

Szent Tamás apostol

18:00 Hárskút              Hívekért

 

Júl. 4. (kedd)

Portugáliai Szent Erzsébet

-

 

Júl. 5. (szerda)

Zaccaria Szent Antal

-

Plébánosi szabadnap

Júl. 6. (csütörtök)

Goretti Szent Mária

13:15 Herend               +Molnár Lajos temetési mise

15:15 Márkó                +Libis József temetési mise

18:00 Herend              

14:00 +Molnár Lajos temetése Herenden

16:00 +Libis József temetése Márkón

17:15 Szentségimádás Herenden

Júl. 7. (péntek)

 

8:00 Herend                 Rózsafüzér társulat élő és +tagjai

18:00 Márkó                Segítő Szűzanya tiszteletére

 

Júl. 8. (szombat)

 

18:00 Herend               +Sándor, +Magdolna és fiuk +Sándor.                                     (Lendvai Péterné)

10:00 Etlinger Abigél kistestvérünk keresztelője Herenden

11:00 Palásti Nóra kistestvérünk keresztelője Márkón

15:00 Pintér Krisztián kistestvérünk keresztelője Herenden

Júl. 9. (vasárnap)

Évközi 14. vasárnap

9:00 Herend                 +Mihály (Ékes Mihályné)

10:15 Márkó                +Venczel János és neje Ilona

11:45 Hárskút              +Knolmayer László, +Knolmayer Erika,                                        Knolmayer és Eckert szülők

A hárskúti szentmise később kezdődhet, mert zarándokok érkeznek!

 

  1. Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak. Külön köszönöm Herenden a régi temető összegereblyézését, a levelek borítékolását, Herenden, Márkón és Hárskúton a felnőtt katekézis tanévzáró összejöveteleit!
  2. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye       Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Jún. 25. (vasárnap)

Évközi 12. vasárnap

9:00 Herend                 +Pál, +Mária és családtagok (Köllerék)

10:15 Márkó                Hívekért

11:30 Hárskút              Schmidt és Háman család +tagjai

 

Jún. 26. (hétfő)

Szent Josemaría Escrivá

14:00 Hárskút              +Puchinger Katalin

18:00 Hárskút             

15:00 +Puchinger Katalin temetése Hárskúton

Jún. 27. (kedd)

Szent László király

14:15 Márkó               +Léber Antal temetési mise

15:00 +Léber Antal temetése Márkón

Jún. 28. (szerda)

Szent Iréneusz püspök és egyháztanító

-

Plébánosi szabadnap

Jún. 29. (csütörtök)

Szent Péter és Szent Pál apostolok

18:00 Herend               Zoltán és Szimóna 20. házassági évforduló

 

Jún. 30. (péntek)

 

16:15 Herend               +Eckert Imre temetési mise

18:00 Márkó               

17:00 Eckert Imre temetése Herenden

Júl. 1. (szombat)

 

12:00 Herend              

18:00 Herend               +Antal 1. évf. (Straub Antalné)

 

Júl. 2. (vasárnap)

Évközi 13. vasárnap

9:00 Herend                 +Ferenc és családtagok (Steinmacherné)

10:15 Márkó                +Farkas Julianna 1. évf.

11:30 Hárskút              +Tehel István és neje Margit

Péter-fillér gyűjtés

 

  1. Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak. Külön köszönöm az úrnapi körmenetek előkészítését és lebonyolítását, illetve a fűnyírásokat!
  2. Szeretettel hívom fel a testvérek figyelmét, a Balakat szentségimádási hétvégére! Részletek: balakat.hu
  3. Herenden szombat reggel 9 órára segítő kezeket kérek borítékoláshoz.
  4. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye       Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Jún. 18. (vasárnap)

Évközi 11. vasárnap

9:00 Herend                 +István, Mária és családtagok (Vajda Ferenc)

10:15 Márkó                +Kővári Lászlóné Teréz

11:30 Hárskút              +Tehel Margit és szülei

 

Jún. 19. (hétfő)

Szent Romuáld

18:00 Hárskút              +Gergál János és neje Magdolna

18:30 Felnőtt katekézis Hárskúton

Jún. 20. (kedd)

 

-

19:00 Felnőtt katekézis Herenden

Jún. 21. (szerda)

Gonzága Szent Alajos

-

Plébánosi szabadnap

Jún. 22. (csütörtök)

Fisher Szent János és Morus Szent Tamás

18:00 Herend               Segítő Szűzanya tiszteletére (Gosztolai Józsefné)

19:00 Felnőtt katekézis Márkón

Jún. 23. (péntek)

 

18:00 Márkó               

15:00 Santl Martin Zoltán kistestvérünk keresztelője Herenden

Jún. 24. (szombat)

Keresztelő Szent János születése

18:00 Herend               +Németh László (Németh Lászlóné)

 

Jún. 25. (vasárnap)

Évközi 12. vasárnap

9:00 Herend                 +Pál, +Mária és családtagok (Köllerék)

10:15 Márkó                Hívekért

11:30 Hárskút              Schmidt és Háman család +tagjai

 

 

1.      Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak. Külön köszönöm az úrnapi körmenetek előkészítését és lebonyolítását, illetve a fűnyírást a plébánián!

2.      A héten utolsó útjára kísértük Rieth Nándor, Farkas Gyuláné Anna, Gaschler Ferenc testvéreinket Herenden és Reményi Ferencné Erzsébet nővérünket Márkón, imádkozzunk értük!

3.      A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye       Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Jún. 11. (vasárnap)

Úrnapja

9:00 Herend                 Szt. Rita tiszteletére, gyermekekért, unokákért (Hirschné)

10:15 Márkó                +Nagyszülők (Somogyi Józsefné)

11:30 Hárskút              +Horváth Ferencné Anna, +Horváth és Schmutz szülők

Úrnapi körmenetek Márkón és Hárskúton

Jún. 12. (hétfő)

 

18:00 Hárskút              Hívekért

 

Jún. 13. (kedd)

Páduai Szent Antal

-

 

Jún. 14. (szerda)

 

-

Plébánosi szabadnap

Jún. 15. (csütörtök)

Boldog Jolán

18:00 Herend              

 

Jún. 16. (péntek)

Jézus Szentséges Szíve

18:00 Márkó                Herman és Teréz (Hartmann Lőrinc)

10:00 Papok ünnepe a főszékesegyházban

Jún. 17. (szombat)

 

18:00 Herend               +Gyula (Mód Gyuláné)

 

Jún. 18. (vasárnap)

Évközi 11. vasárnap

9:00 Herend                 +István, Mária és családtagok (Vajda Ferenc)

10:15 Márkó                +Kővári Lászlóné Teréz

11:30 Hárskút              +Tehel Margit és szülei

 

 

1.      Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak. Külön köszönöm a fűnyírás megkezdését a herendi régi temetőben!

2.      A Veszprémi Főegyházmegyei Kántorképző Tanfolyam felvételt hirdet a kántori hivatás iránt érdeklődő hívek számára. Részletek a hirdetőtáblán.

3.      A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye       Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Jún. 4. (vasárnap)

Szentháromság vasárnapja

9:00 Herend                 +Lajos, szülők, nagyszülők (Nagy Lajosné)

10:15 Márkó                +Gábor fiúért (Knolmayer szülők)

11:30 Hárskút              A határon túl élő magyarok, illetve a határon belül élő kisebbségek

Nemzeti összetartozás napja

10:15 Drexler Konor kistestvérünk keresztelője a márkói szentmise keretében

16:00 Prelude női kar koncertje a herendi templomban

16:00 Megemlékezés a márkói kopjafánál

Jún. 5. (hétfő)

Szent Bonifác

14:00 Herend               +Rieth Nándor temetési mise

18:00 Hárskút              Hívekért

15:00 +Rieth Nándor temetése a herendi temetőben

18:30 Felnőtt katekézis Hárskúton

Jún. 6. (kedd)

 

-

19:00 Felnőtt katekézis Herenden

Jún. 7. (szerda)

 

-

Plébánosi szabadnap

Jún. 8. (csütörtök)

 

12:15 Herend              +Farkas Gyuláné temetési mise

14:15 Herend               +Gaschler Ferenc temetési mise

18:00 Herend               Gaschler szülőkért (Gaschler Imre)

13:00 +Farkas Gyuláné temetése a herendi temetőben

15:00 +Gaschler Ferenc temetése a herendi temetőben

19:00 Felnőtt katekézis Márkón

Jún. 9. (péntek)

Szent Efrém

18:00 Márkó                +Imre

19:00 Márkó                +Reményi Ferencné Erzsébet temetési mise

16:00 Szabó-Kaszás esküvő Hárskúton

Jún. 10. (szombat)

 

18:00 Herend               Segítő Szűzanya tiszteletére (Illés Béláné)

11:00 +Reményi Ferencné Erzsébet temetése a márkói temetőben

Úrnapi körmenet az esti szentmisén

Jún. 11. (vasárnap)

Úrnapja

9:00 Herend                 Szt. Rita tiszteletére, gyermekekért, unokákért (Hirschné)

10:15 Márkó                +Nagyszülők (Somogyi Józsefné)

11:30 Hárskút              +Horváth Ferencné Anna, +Horváth és Schmutz szülők

Úrnapi körmenetek Márkón és Hárskúton

 

1.      Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a héten segítségemre voltak.

2.      A Veszprémi Főegyházmegyei Kántorképző Tanfolyam felvételt hirdet a kántori hivatás iránt érdeklődő hívek számára. Részletek a hirdetőtáblán.

3.      A héten utolsó útjára kísértük Herczeg Lászlóné szül. Kasler Ildikó testvérünket Herenden, imádkozzunk érte!

4.      A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye       Miseszándék

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Máj. 28. (vasárnap)

Pünkösd

9:00 Herend                 Édesanya (gyermekeik)

10:15 Márkó                +Családtagok

11:30 Hárskút              +Holczmann József és szülei, testvérei János és Anna

 

Máj. 29. (hétfő)

Pünkösdhétfő

Szűz Mária, az Egyház Anyja

9:00 Herend                 Erzsébet édesanya (Gosztolai József)

10:15 Márkó               

11:30 Hárskút              Maurer József és családja

 

Máj. 30. (kedd)

 

18:00 Herend              +Englert József req.

 

Máj. 31. (szerda)

 

-

Plébánosi szabadnap

Jún. 1. (csütörtök)

A mi Urunk, Jézus Krisztus, a legfőbb és örök főpap

18:00 Herend               Segítő Szűzanya tiszteletére

17:15 Szentségimádás Herenden

Jún. 2. (péntek)

Elsőpéntek

8:00 Herend                 Rózsafüzér társulat élő és +tagjai

18:00 Márkó                +Heizer Márk (Heizer Márkné)

 

Jún. 3. (szombat)

Lwanga Szent Károly és társai vértanúk

17:00 Herend               +Bogár Bettina req.

18:00 Herend               +Mihály, Erzsébet és gyermekeik (Staub)

10:15 Fuchs Benedek kistestvérünk keresztelője Márkón

Jún. 4. (vasárnap)

Szentháromság vasárnapja

9:00 Herend                 +Lajos, szülők, nagyszülők (Nagy Lajosné)

10:15 Márkó                +Gábor fiúért (Knolmayer szülők)

11:30 Hárskút              A határon túl élő magyarok, illetve a határon belül élő kisebbségek

16:00 Prelude női kar koncertje a herendi templomban

 

  1. Köszönöm a heti segítségeket!
  2. Szeretettel ajánlom a testvérek figyelmébe a Polányi Passiót.
  3. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék (kinek a kérésére)

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Máj. 21. (vasárnap)

Urunk Mennybemenetele

9:00 Herend                 Ifjú házaspár (Nagyszülők)

10:15 Márkó                I. és II. Világháborúban elesett márkóiak (Rózsafüzér társulat)

11:30 Hárskút              +Heblinger Lajos és neje Cecília

Elsőáldozás Herenden

16:00 Csatári búcsú

18:00 Temetési kóruspróba a plébánián

Máj. 22. (hétfő)

Casciai Szent Rita

18:00 Hárskút              Hívekért

18:30 Felnőtt katekézis Hárskúton

Máj. 23. (kedd)

Boldog Apor Vilmos

14:15 Herend               +Kasler Ildikó temetési mise

15:00 Kasler Ildikó temetése Herenden

19:00 Felnőtt katekézis Herenden

Máj. 24. (szerda)

Szűz Mária, a keresztények segítsége

-

Plébánosi szabadnap

Máj. 25. (csütörtök)

 

18:00 Herend               Segítő Szűzanya tiszteletére (Ujhelyi Antalné)

19:00 Felnőtt katekézis Márkón

Máj. 26. (péntek)

Néri Szent Fülöp

18:00 Márkó                Segítő Szűzanya tiszteletére

17:00 Tóth Laura és Levente keresztelője Márkón

Máj. 27. (szombat)

 

18:00 Herend               +Szülők és +Éva (Kissné Staub Veronika)

16:00 Farkas Lujza kistestvérünk keresztelője Herenden

Máj. 28. (vasárnap)

Pünkösd

9:00 Herend                 Édesanya (gyermekeik)

10:15 Márkó                +Családtagok

11:30 Hárskút              +Holczmann József és szülei, testvérei János és Anna

 

 

Kedves Testvérek!

Kérem senki se feledkezzen meg a személyi jövedelem adójának 1+1%-os felajánlásáról!

Technikai szám az egyházi felajánláshoz: 0011

A másik százalékot egy civil szervezetnek, alapítványnak lehet felajánlani. Tudom, hogy ilyenkor nagyon sokan sokfelé adnák a támogatásukat, hiszen annyi jó kezdeményezés, szolgálat, szükség igényelne anyagi segítséget. Mégis hadd ajánlak kettőt jómagam is:

1. Karitászt Támogató Alapítvány

A támogatások minden egyházmegyébe eljutnak az egyházmegyei karitász központokon keresztül és segítik a helyi rászorulókat. A Karitász országos tevékenysége folytán nehézsorsú családokat, fogyatékkal élőket, megváltozott munkaképességű személyeket, hajléktalanokat, katasztrófa sújtottakat, háború elől menekülőket, beteg és idős személyeket segít intézményhálózatán és önkéntesein keresztül. Kérjük, kapcsolódjanak be minél többen ebbe a munkába az SZJA 1 % felajánlásával is.
Karitászt Támogató Alapítvány adószáma: 19666275-1-43
 
2. Ők is Emberek Alapítvány
 

Értelmi sérült felnőtt fiatalokat támogasson adója 1%-val, hogy belátható időn belül megoldjuk, megalapozzuk a kiszolgáltatottság elleni védelmüket.

A belátó képesség különböző mértékét tekintve védelemre, gondoskodásra szorulnak. Életvezetésük megoldása külső feladat. Segítsen, hogy segíthessük Őket, hiszen, ,,Ők is Emberek ”. Jövőjüket tekintve kiszorulnak abból az élettérből, amelyet a szülői gondoskodás nyújthat számukra.

Alapítványi cél: Bentlakásos foglalkoztató jellegű intézmény létrehozása, működtetése a Bakonyban, Zirc térségében.

Feltétlenül szükségesnek tartjuk azt, hogy sérültjeink számára is elvégezhető, tevékeny hasznos munkával tudjanak hozzájárulni, lelki, fizikai és morális értékrendszert figyelembe véve, saját bentlakásuk jövedelemmel történő kiegészítéséhez.Értelmi sérült felnőtt fiatalokat támogasson adója 1%-val, hogy belátható időn belül megoldjuk, megalapozzuk a kiszolgáltatottság elleni védelmüket.

A belátó képesség különböző mértékét tekintve védelemre, gondoskodásra szorulnak. Életvezetésük megoldása külső feladat. Segítsen, hogy segíthessük Őket, hiszen, ,,Ők is Emberek ”. Jövőjüket tekintve kiszorulnak abból az élettérből, amelyet a szülői gondoskodás nyújthat számukra.

Alapítványi cél: Bentlakásos foglalkoztató jellegű intézmény létrehozása, működtetése a Bakonyban, Zirc térségében.

Feltétlenül szükségesnek tartjuk azt, hogy sérültjeink számára is elvégezhető, tevékeny hasznos munkával tudjanak hozzájárulni, lelki, fizikai és morális értékrendszert figyelembe véve, saját bentlakásuk jövedelemmel történő kiegészítéséhez.

Kedvezményezett adószám: 18937497–1–19

 

Plébánia elérhetősége

Herend Római Katolikus Plébánia

Tóth András Sándor
Plébános

Cím: Kossuth u. 38. Herend 8440
E-mail: tothandrassandor@gmail.com
Mobiltelefon: +36-20/310-8174

Pályázataink

Szent István király imája

A mélységből kiáltok Hozzád, hallgass meg Uram!
Taníts meg, hogy kell könnyezni a meg nem érdemelt örömben, s hogyan
kell örülni a megérdemelt könnyben.
Adj erőt, hogy kevélységem csillogását elhomályosítsam, s az alázatosság
színtelenségét okosan csillogtassam.
Taníts meg, hogyan kell a gyengékhez lehajolni, s hogyan kell féktelen erővel
egyenesen állni.
Adj erőt, hogy fölényesen legyőzzem a testet, s alázatosan megadjam magam
a léleknek.
Taníts szelíd szóra, ha bántások érnek, s hideg mosolyra, ha jogtalan dícsérnek.
Adj erőt napközben, hogy el ne fáradjak, s fáradtságot este, hogy rögtön elaludjak.
Taníts meg lendülni, ha Rád találtam, s hirtelen megállni, ha utat hibáztam.
Ne add meg mindíg, amit nagyon kérek. Taníts bátor lenni, mikor nagyon félek.
Engedd a világot megvetve szeretni, csak magadat ne hagyd soha elfeledni.
Ez a kívánságom, ez maradjon végleg, de ha másként szólnék, nagyon szépen kérlek, ne neheztelj reám, ne fordítsd el orcád, hiszen a mélységből kiáltok fel Hozzád.