1. Köszönöm a héten kapott segítségeket, adományokat, felajánlásokat! Külön köszönöm a karácsonyfák lebontását és a templomok rendbetételét.
  2. Házszentelésekre továbbra is lehet jelentkezni, szentmiséket lehet kérni.
  3. Előre hirdetem, hogy idén a herendi plébánia is szervez programokat a házasság hetére (február 12-19.), részletek a hirdetőtáblán és a honlapon!
  4. Megkezdődik a jelentkezés az elsőáldozásokra: május 7-én Márkón, május 14-én Hárskúton, május 21-én Herenden ünnepeljük majd. Jelentkezési lapok átvehetők a sekrestyében, Herenden a felkészítő osztályokban kiosztásra kerül. Kérem, hogy szíveskedjenek az érintettek a jelentkezésüket február 28-ig az értelemszerűen és maradéktalanul kitöltött jelentkezési lap leadásával jelezni.
  5. Kérem, hogy akik bérmálkozni szeretnének, szintén jelentkezzenek a sekrestyékben. A bérmálásra idén Márkón kerülne sor, az időpont április 23. 15 óra.
  6. A házasságkötési szándékot legkésőbb négy hónappal az esküvő időpontja előtt szíveskedjenek jelezni.
  7. A héten utolsó útjára kísértük Enyingi Mihályné Annamária nővérünket, imádkozzunk érte!
  8. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék (kinek a kérésére)

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Febr. 5. (vasárnap)

Évközi 4. vasárnap

9:00 Herend                 +Lőrinc, +Sándor és +Irén (Auerbach Rita)

10:15 Márkó                Kasza és Pongrácz család

11:30 Hárskút              +Heblinger József és szülők

Balázsáldás a szentmisék végén

Gyertyaszentelés és körmenet Hárskúton

Febr. 6. (hétfő)

Miki Szent Pál

18:00 Hárskút              Hívekért

18:30 Felnőtt katekézis Hárskúton

Febr. 7. (kedd)

 

-

19:00 Felnőtt katekézis a herendi plébánián

Febr. 8. (szerda)

 

-

Plébánosi szabadnap

Febr. 9. (csütörtök)

 

18:00 Herend               +Eckert Béla és Feith szülők (Eckert Bélnáné)

19:00 Felnőtt katekézis Márkón

Febr. 10. (péntek)

Szent Skolasztika

18:00 Márkó                Valler család +tagjai (Léber Jánosné)

 

Febr. 11. (szombat)

A lourdes-i Szűz Mária

18:00 Herend               +Elemér és +Mária szülők (Huber Józsefné)

 

Febr. 12. (vasárnap)

Évközi 5. vasárnap

9:00 Herend                 Családért (Nagy Lajosné)

10:15 Márkó                +Szülők és leányuk Magdolna (Petőné Margit)

11:30 Hárskút              +Auerbach Vince

 

 

1.      Köszönöm a héten kapott segítségeket!

2.      Házszentelésekre továbbra is lehet jelentkezni, szentmiséket lehet kérni.

3.      Előre hirdetem, hogy idén a herendi plébánia is szervez programokat a házasság hetére (február 12-19.), részletek a hirdetőtáblán és a honlapon!

4.      A Veszprémi Érsekség hagyományteremtő szándékkal szabadtéri élő passiót szervez 2023. április 2-án, Virágvasárnap, 15 órakor Veszprém páratlan szépségű helyszínein – a vár alatt, a Benedek-hegyen és a Séd patak völgyében. Jelentkezni lehet: kisebb egyéni szerepekre, csoportos szerepekre, önkéntesként végzett feladatokra. Bátorítok minden kedves testvérünket a részvételre! Részletek a hirdetőtáblán és a honlapon.

5.      A héten utolsó útjukra kísértük Steszli Attila és Schnelbach Ferenc testvéreinket, imádkozzunk értük!

6.      A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék (kinek a kérésére)

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Jan. 29. (vasárnap)

Évközi 4. vasárnap

9:00 Herend                 Beteg édesanya gyógyulásáért

10:15 Márkó                +Szabó Gyuláné Erzsébet 1. hónap

11:30 Hárskút              +Tamás Gyula

 

Jan. 30. (hétfő)

 

18:00 Hárskút             

 

Jan. 31. (kedd)

Bosco Szent János áldozópap

-

Plébánosi szabadnap

Febr. 1. (szerda)

 

14:15 Márkó                +Enyinginé Horváth Annamária temetési mise

15:00+Enyinginé Horváth Annamária temetése Márkón

18:30 Márkói képviselőtestületi gyűlés

Febr. 2. (csütörtök)

Urunk bemutatása
(Gyertyaszentelő Boldogasszony)

17:00 Márkó               

18:00 Herend               Kórus élő és + tagjai

17:15 Szentségimádás Herenden

Gyertyaszentelés és körmeneta szentmisék elején

Febr. 3. (péntek)

Szent Balázs püspök és vértanú

8:00 Herend                 Rózsafüzér társulat élő és + tagjai

18:00 Márkó                +Szülők és családtagok (Mária néni)

 

Febr. 4. (szombat)

 

18:00 Herend               +János és élő családtagok (Hirschné)

 

Febr. 5. (vasárnap)

Évközi 5. vasárnap

9:00 Herend                 +Lőrinc, +Sándor és +Irén (Auerbach Rita)

10:15 Márkó               

11:30 Hárskút              +Heblinger József és szülők

 

 

  1. Köszönöm a héten kapott segítségeket!
  2. Házszentelésekre továbbra is lehet jelentkezni, szentmiséket lehet kérni.
  3. Előre hirdetem, hogy idén a herendi plébánia is szervez programokat a házasság hetére (február 12-19.), részletekkel hamarosan jelentkezünk.
  4. A Veszprémi Érsekség hagyományteremtő szándékkal szabadtéri élő passiót szervez 2023. április 2-án, Virágvasárnap, 15 órakor Veszprém páratlan szépségű helyszínein – a vár alatt, a Benedek-hegyen és a Séd patak völgyében. Jelentkezni lehet: kisebb egyéni szerepekre, csoportos szerepekre, önkéntesként végzett feladatokra. Bátorítok minden kedves testvérünket a részvételre! Részletek a kihelyezett plakátokon.
  5. Kérem a kedves testvéreket, hogy a kötelező egyházi hozzájárulásukat kezdjék el befizetni a szokott módokon.
  6. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék (kinek a kérésére)

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Jan. 22. (vasárnap)

Évközi 3. vasárnap
Isten igéjének vasárnapja

9:00 Herend                 Hívekért

10:15 Márkó                +Antal és Rozália szülők, + testvérek

11:30 Hárskút              Kitelepített svábok

 

Jan. 23. (hétfő)

 

18:00 Hárskút             

18:30 Felnőtt katekézis Hárskúton

Jan. 24. (kedd)

Szalézi Szent Ferenc püspök és egyháztanító

-

18:00 Temetési kóruspróba a plébánián

19:00 Felnőtt katekézis Herenden

Jan. 25. (szerda)

Szent Pál megtérése

-

 

Jan. 26. (csütörtök)

Szent Timóteus és Szent Titusz püspökök

14:15 Herend               +Steszli Attila temetési mise

18:00 Herend               Élő és +családtagok (Giron Jószefné))

15:00 +Steszli Attila temetése Herenden

19:00 Felnőtt katekézis Márkón

Jan. 27. (péntek)

 

14:00 Hárskút              +Schnelbach Ferenc temetési mise

18:00 Márkó                +Családtagok (Madarászné Bernadett)

15:00 +Schnelbach Ferenc temetése a hárskúti alsó temetőben

Jan. 28. (szombat)

Aquinói Szent Tamás áldozópap

18:00 Herend               +Szülők és nagyszülők (Kalmár család)

 

Jan. 29. (vasárnap)

Évközi 4. vasárnap

9:00 Herend                 Beteg édesanya gyógyulásáért

10:15 Márkó                +Szabó Gyuláné Erzsébet 1. hónap

11:30 Hárskút              +Tamás Gyula

 

 

  1. Köszönöm a héten kapott segítségeket!
  2. Házszentelésekre továbbra is lehet jelentkezni, szentmiséket lehet kérni. .
  3. Előre hirdetem, hogy idén a herendi plébánia is szervez programokat a házasság hetére (február 12-19.), részletekkel hamarosan jelentkezünk. Addig is kérem, hogy a szervezők szíveskedjenek az online kommunikációban részt venni, és a felvetésekre reagálni a létrehozott facebook csoportban!
  4. Kérem a kedves testvéreket, hogy a kötelező egyházi hozzájárulásukat kezdjék el befizetni a szokott módokon.
  5. A héten utolsó útjára kísértük Hárskúton Auerbach György testvérünket, imádkozzunk érte!
  6. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék (kinek a kérésére)

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Jan. 15. (vasárnap)

Évközi 2. vasárnap

9:00 Herend                 +Szülők és +nagyszülők (Etlinger Gábor)

10:15 Márkó                +Szabó Gyuláné Erzsébet (Rózsafüzértársulat)

11:30 Hárskút              +Knolmayer Benő és neje Margit

Emlékmenet a Márkó, Bánd és Herend településekről kitelepített svábok emlékére:
13:00 Márkó templomkert
14:00 Bánd, polgármesteri hivatal

15:00 Herend vasútállomás

Jan. 16. (hétfő)

 

18:00 Hárskút              Hívekért

 

Jan. 17. (kedd)

Remete Szent Antal

-

 

Jan. 18. (szerda)

Árpád-házi Szent Margit

-

 

Jan. 19. (csütörtök)

 

18:00 Herend               +Szülők és +családtagok (Illés Béláné)

19:30 Családpasztorációs megbeszélés a herendi plébánián

Jan. 20. (péntek)

 

8:00 Herend                 beteg Mónika

18:00 Márkó                A Luzsi és Rédl család élő és +tagjai

Szentségimádási nap Herenden

8:00-12:00 és 15:00-17:45

Jan. 21. (szombat)

 

18:00 Herend               Az 1948-ban kitelepítettek és +Wágenhoffer Kornélia

17:30 Tóth Emma kistestvérünk keresztelője Herenden

Jan. 22. (vasárnap)

Évközi 3. vasárnap
Isten igéjének vasárnapja

9:00 Herend                

10:15 Márkó                +Antal és Rozália szülők, + testvérek

11:30 Hárskút              Kitelepített svábok

 

 

  1. Köszönöm a héten kapott segítségeket!
  2. Házszentelésekre lehet jelentkezni.
  3. Lehet szentmisét íratni mindhárom plébánián a szokott módokon.
  4. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék (kinek a kérésére)

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Jan. 8. (vasárnap)

Urunk Megkeresztelkedése

9:00 Herend                Hálából

10:15 Márkó                János és Mária szülőkért (Léber Antal)

11:30 Hárskút             A kórus elhunyt, régebbi és jelenlegi tagjaiért

 

Jan. 9. (hétfő)

 

18:00 Hárskút              Hívekért

18:30 Felnőtt katekézis a hárskúti plébánián

Jan. 10. (kedd)

 

-

19:00 Felnőtt katekézis a herendi plébánián

Jan. 11. (szerda)

 

-

 

Jan. 12. (csütörtök)

 

14:00 Hárskút              +Auerbach György temetési mise

18:00 Herend               +Ferencz Kálmán és +Ráduly Irén

15:00 +Auerbach György temetése a hárskúti felső temetőben

18:45 Felnőtt katekézis Márkón

Jan. 13. (péntek)

 

18:00 Márkó                A kitelepítettekért és elhurcoltakért

Szentségimádási nap Márkón:

9:00-12:00 és 15:00-18:00

Jan. 14. (szombat)

 

18:00 Herend               +Rozália (Molnár Lajosné)

 

Jan. 15. (vasárnap)

Évközi 2. vasárnap

9:00 Herend                 +Szülők és +nagyszülők (Etlinger Gábor)

10:15 Márkó                +Szabó Gyuláné Erzsébet (Rózsafüzértársulat)

11:30 Hárskút              +Knolmayer Benő és neje Margit

 

 

  1. Boldog Újévet kívánok minden kedves testvérünknek!
  2. Lehet szentmisét íratni mindhárom plébánián a szokott módokon.
  3. A héten utolsó útjára kísértük Szabó Gyuláné Erzsébet és Etlinger Mártonné Teréz testvéreinket, imádkozzunk értük!
  4. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék (kinek a kérésére)

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Jan. 1. (vasárnap)

Szűz Mária Istenanyasága, Újév

9:00 Herend                 +Szülők, +testvérek és +nagyszülők (Fódi Józsefné)

10:15 Márkó                Hívekért

11:30 Hárskút             

Családok megáldásaa szentmisék végén

Jan. 2. (hétfő)

Nagy Szent Vazul és Nazianzi Szent Gergely püspökök és egyháztanítók

-

 

Jan. 3. (kedd)

 

-

 

Jan. 4. (szerda)

 

-

 

Jan. 5. (csütörtök)

 

18:00 Herend              

17:15 Szentségimádás Herenden

A szentmise előesti!

Mindkét szertartást érsek atyánk vezeti.

Jan. 6. (péntek)

Urunk megjelenése, Vízkereszt

8:00 Herend                 Rózsafüzér társulat élő és + tagjai

17:00 Hárskút             

18:00 Márkó             +Erzsébet      

Parancsolt főünnep

19:15 Családpasztorációs megbeszélés a herendi plébánián

Jan. 7. (szombat)

 

18:00 Herend               Herendi Iparostestület élő és + tagjai

 

Jan. 8. (vasárnap)

Urunk Megkeresztelkedése

9:00 Herend                

10:15 Márkó                János és Mária szülőkért (Léber Antal)

11:30 Hárskút             

 

 

  1. Köszönöm templomaink felkészítését a karácsonyra!
  2. Megérkezett az idei utolsó érsekségi körlevél: a jövő évre a stóladíjtáblázat és a kötelező egyházi hozzájárulás mértéke nem változik.
  3. A képviselőtestületek, az édesanyám és a magam nevével áldott karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!
  4. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék (kinek a kérésére)

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Dec. 25. (vasárnap)

Jézus Krisztus születése, Karácsony

0:00 Herend                 beteg Attila

9:00 Herend                 +Rippel és Bauernhuber család +tagjai

10:15 Márkó                +János és Mária szülőkért (Laknerné)

11:30 Hárskút              +Wéber Gyula, Tera és Ida, és a Wéber és                                          Wágenhoffer nagyszülők

 

Dec. 26. (hétfő)

Szent István diakónus, első vértanú

9:00 Herend                 Hívekért

10:15 Márkó                +Kanyár József

11:30 Hárskút              Hívekért

12:15 Sperl Emília kistestvérünk keresztelője Hárskúton

Dec. 27. (kedd)

Szent János apostol

-

 

Dec. 28. (szerda)

Aprószentek

-

 

Dec. 29. (csütörtök)

 

14:15 Márkó                +Szabó Gyuláné Erzsébet temetési mise

18:00 Herend

15:00 +Szabó Gyuláné Erzsébet temetése Márkón

Dec. 30. (péntek)

Szent Család: Jézus, Mária, József

14:15 Herend               +Etlinger Mártonné Teréz temetési mise

18:00 Márkó

15:00 +Etlinger Mártonné Teréz temetése Herenden

Dec. 31. (szombat)

Szent Szilveszter pápa

17:00 Herend  

15:00 Év végi hálaadás Hárskúton

16:00 Év végi hálaadás Márkón

Herenden a szentmise előesti

Jan. 1. (vasárnap)

Szűz Mária Istenanyasága, Újév

9:00 Herend                 +Szülők, +testvérek és +nagyszülők (Fódi Józsefné)

10:15 Márkó               

11:30 Hárskút             

Családok megáldásaa szentmiséken

 

  1. Köszönöm a héten kapott segítségeket!
  2. Megérkezett az idei utolsó érsekségi körlevél: a jövő évre a stóladíjtáblázat és a kötelező egyházi hozzájárulás mértéke nem változik.
  3. Köszönöm mindenkinek, akik a karácsonyfákat adományozták, beszerezték, szállították. Herenden a Krautheim és Rankl családoknak. Márkón Hartmann Antal polgármester Úrnak a beszerzést, Léber Jánosnak a szállítást.
  4. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék (kinek a kérésére)

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Dec. 18. (vasárnap)

Advent 4. vasárnapja

9:00 Herend                 +Erzsébet és Lőrinc (Auerbach Rita)

10:15 Márkó                +János és Mária szülőkért (Laknerné)

11:30 Hárskút              +Rauscher Ignác és felesége Veronika, elhunyt családtagok

14:00 Márkói templomdíszítés

16:00 Hárskúti adventi koncert

Dec. 19. (hétfő)

 

6:00 Hárskút                Hívekért

17:30: Gyóntatás Hárskúton

18:30 Felnőtt katekézis a hárskúti plébánián

Dec. 20. (kedd)

 

6:00 Herend                

19:00 Felnőtt katekézis a herendi plébánián

Dec. 21. (szerda)

 

-

 

Dec. 22. (csütörtök)

 

6:00 Márkó                  +Novák László és neje +Magdolna, +Magda, +Ilona

17:00- 18:30 Gyóntatás Herenden

18:45: Felnőtt katekézis a márkói Szent Rita házban

Dec. 23. (péntek)

 

6:00 Herend                

8:30 Herendi templomdíszítés

17:00 18:30 Gyóntatás Márkón

Dec. 24. (szombat)

 

7:00 Herend                 Kriszkindlik miséje

21:00 Hárskút

22:30 Márkó

7:30-8:30 Gyóntatás Herenden

20:30 Gyóntatás Hárskúton

Dec. 25. (vasárnap)

Jézus Krisztus születése, Karácsony

0:00 Herend                

9:00 Herend                 +Rippel és Bauernhuber család +tagjai

10:15 Márkó                +János és Mária szülőkért (Laknerné)

11:30 Hárskút              +Wéber Gyula, Tera és Ida, és a Wéber és                                      Wágenhoffer nagyszülők

 

 

  1. Köszönöm a héten kapott segítségeket!
  2. Közeledik az év vége. Kérem, hogy akik még nem tették, szíveskedjenek rendezni a kötelező egyházi hozzájárulásuk befizetését! Köszönöm!
  3. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék (kinek a kérésére)

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Dec. 11. (vasárnap)

Advent 3. vasárnapja

9:00 Herend                 +Gerda és +Imre

10:15 Márkó                +Szabó Gyula (Szabó Gyuláné)

11:30 Hárskút              +Szautner, Kaposy és Angelus Schmutz családok +tagjai – Ferenc, Ilona, Gyula, Anna és Mihály

 

Dec. 12. (hétfő)

 

6:00 Hárskút                Hívekért

 

Dec. 13. (kedd)

Szent Lúcia szűz és vértanú

6:00 Herend                

 

Dec. 14. (szerda)

Keresztes Szent János áldozópap és egyháztanító

-

 

Dec. 15. (csütörtök)

 

6:00 Márkó                  +Novák László és neje +Magdolna, +Magda, +Ilona

18:00 Herend               +Szülők, József, Anna, István, Veronika (Bauernhuber József)

 

Dec. 16. (péntek)

 

6:00 Herend                

18:00 Márkó                +János édesapa (Kiss György)

 

Dec. 17. (szombat)

 

18:00 Herend              +Imre

 

Dec. 18. (vasárnap)

Advent 4. vasárnapja

9:00 Herend                 +Erzsébet és Lőrinc (Auerbach Rita)

10:15 Márkó                +János és Mária szülőkért (Laknerné))

11:30 Hárskút              +Rauscher Ignác és felesége Veronika, elhunyt családtagok

 

 

  1. Köszönöm a héten kapott segítségeket!
  2. A kalendáriumok és naptárak, átvehetők a sekrestyékben.
  3. Közeledik az év vége. Kérem, hogy akik még nem tették, szíveskedjenek rendezni a kötelező egyházi hozzájárulásuk befizetését! Köszönöm!
  4. A héten utolsó útjára kísértük Auerbach Vince testvérünket, imádkozzunk érte!
  5. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék (kinek a kérésére)

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Dec. 4. (vasárnap)

Advent 2. vasárnapja

9:00 Herend                 Etlinger és Gruber család élő és + tagjai

10:15 Márkó                +Éva, +Ödön és +Teréz (Kővári László)

11:30 Hárskút              +Szmulai Frigyes és felesége Mária, Szmulai nagyszülők

 

Dec. 5. (hétfő)

 

6:00 Hárskút                Hívekért

18:00 Felnőtt katekézis a hárskúti plébánián

Dec. 6. (kedd)

Szent Miklós püspök

6:00 Herend                

19:00 Felnőtt katekézis a herendi plébánián

Dec. 7. (szerda)

Szent Ambrus püspök és egyháztanító

-

 

Dec. 8. (csütörtök)

Szűz Mária Szeplőtelen fogantatása

6:00 Márkó                  +Novák László és neje +Magdolna, +Magda, +Ilona

18:00 Herend               +Németh András 5. évf. (felesége és lányai)

18:45 Felnőtt katekézis a márkói Szent Rita házban

Dec. 9. (péntek)

 

6:00 Herend                

18:00 Márkó                +Jakab és +Vilma (Margit néni)

 

Dec. 10. (szombat)

Loretoi Szűzanya

18:00 Herend               +Édesanya (Klein család)

 

Dec. 11. (vasárnap)

Advent 3. vasárnapja

9:00 Herend                 +Gertrúd és +Imre

10:15 Márkó                +Szabó Gyula (Szabó Gyuláné)

11:30 Hárskút              +Szautner, Kaposy és Angelus Schmutz családok +tagjai                              – Ferenc, Ilona, Gyula, Anna és Mihály

 

 

  1. Köszönöm a héten kapott segítségeket!
  2. Megérkeztek a kalendáriumok és naptárak, átvehetők a sekrestyékben.
  3. A héten utolsó útjára kísértük Brotscholl Éva és Klein József testvéreinket, imádkozzunk értük!
  4. A hét szentmiséinek és programjainak rendje:

Nap

Ünnep

Szentmisék

időpontja és helye        Miseszándék (kinek a kérésére)

Egyéb programok, megjegyzések, felhívások

Nov. 27. (vasárnap)

Advent 1. vasárnapja

9:00 Herend                 +Szülők, és élő és +családtagok (Illés Béláné)

10:15 Márkó                +Ferenc és +Mária nagyszülők, Léber család elhunytjai                                  (Lakner Antalné)

11:30 Hárskút              +Tehel László és fia Tamás

11:15 Márkó „Ronda pulcsis” futás

16:30 Adventi gyertyagyújtás Herenden

17:00 Adventi koncert Márkón

Nov. 28. (hétfő)

 

6:00 Hárskút               

 

Nov. 29. (kedd)

 

6:00 Herend    

 

Nov. 30. (szerda)

Szent András apostol

-

Plébánosi szabadnap

Dec. 1. (csütörtök)

Elsőcsütörtök

6:00 Márkó                  +Novák László és neje +Magdolna, +Magda, +Ilona

18:00 Herend               +András (Molnár Lajosné)

17:15 Szentségimádás Herenden

Dec. 2. (péntek)

Elsőpéntek

8:00 Herend                 Rózsafüzértársulat élő és + tagjai

18:00 Márkó                +Kornélia

 

Dec. 3. (szombat)

Xavéri Szent Ferenc

18:00 Herend               Segítő Szűzanya tiszteletére (Nagy Lajosné)

15:00 Márkó: jótékonysági nap és játszóház a Márkófolt Varrókör Egyesület szervezésében a Szent Rita Házban.

19:00 Márkó: Magdolna című film vetítése a Szent Rita házban, utána beszélgetés a film alkotójával Buvári Tamással

Dec. 4. (vasárnap)

Advent 2. vasárnapja

9:00 Herend                 Etlinger és Gruber család élő és + tagjai

10:15 Márkó                +Éva, +Ödön és +Teréz (Kővári László)

11:30 Hárskút              +Szmulai Frigyes és felesége Mária, Szmulai nagyszülők